Adres e-mail:

Wydanie:


Rydwan stał pusty mniej więcej od połowy ubiegłego roku. Wtedy to z dzierżawy obiektu zrezygnował jego poprzedni najemca. Dziś okazuje się, że obiekt nie zmieni znacząco swojego przeznaczenia. Nadal ma to być połączenie bazy hotelowej i restauracji.

Szukaliśmy najemcy, po którym moglibyśmy spodziewać się konkretnych działań i planów związanych z działaniem tego obiektu – mówi Dariusz Kubicki, dyrektor MOSiR w Pile. – Taką osobę udało nam się znaleźć – dodaje.

Skoro o najemcy mowa... Jak udało nam się ustalić, umowę najmu z MOSiR-em podpisał Adam Janicki, a to faktycznie sprawdzona w mieście marka; właściciel m.in. restauracji Pomarańczowy Fortepian oraz otwartego stosunkowo niedawno klubu Molino. Ten ostatni zastąpił, funkcjonującą od lat przy rondzie Solidarności, dyskotekę Młyn. Można więc spodziewać się, że nowy lokal wyglądem nie będzie raczej przypominał dawnego Rydwana.

Nowy dzierżawca otrzymał takie same warunki finansowe wynajmu, jak poprzedni najemca – podkreśla Dariusz Kubicki.

Umowa najmu podpisana została na sporo, bo 25 lat. Nic jednak dziwnego, bo wygląda na to, że nowy dzierżawca w obiekt sporo chce zainwestować. Mówi się o kwocie rzędu miliona złotych.