Adres e-mail:

Wydanie:

Koreański inwestor poszukuje lokalizacji dla fabryki, która produkowałaby podzespoły dla fabryki Samsunga we Wronkach. Początkowo firma brała pod uwagę osiem lokalizacji w kraju. Dziś ich liczba stopniała do dwóch. Na „krótkiej liście” jest Trzcianka.

Początkowo mówiło się, że wśród potencjalnych miejsc, w których zlokalizowany zostanie zakład, znajduje się również Chodzież. Inwestor niedawno zdementował jednak te informacje, twierdząc, że miasto to nigdy nie było brane pod uwagę. Z Trzcianką jest inaczej. To jedna z dwóch najbardziej prawdopodobnych lokalizacji nowej fabryki.

Wiemy, że inwestor poszukuje obiektu, na którym są już nieruchomości do zagospodarowania. Nie chce budować hal produkcyjnych od podstaw. Ze swojej strony robimy wszystko, by zachęcić go do zlokalizowania zakładu w Trzciance. Nie mamy jednak wpływu na ostateczną decyzję. Więcej szczegółów w tej sprawie nie mogę zdradzić – wyjaśnia Krzysztof Czarnecki, burmistrz Trzcianki.

Nie do końca wiadomo też, kiedy ta ostateczna decyzja o lokalizacji zakładu zapadnie. Początkowo miało to nastąpić już w lutym. Teraz jednak termin został przesunięty na początek kwietnia.

Lokalizacja zakładu w Trzciance oznacza dla mieszkańców gminy utworzenie około 200 nowych miejsc pracy. Zakład, który być może uruchomiony zostanie w Trzciance, będzie produkował elementy plastikowe dla wronieckiej fabryki Samsunga.