Adres e-mail:

Wydanie:

Mistrzostwa Europy Operatorów to wspólna inicjatywa firm John Deere oraz Michelin. W trzecim tygodniu czerwca reprezentanci 13 krajów walczyli o mistrzowski tytuł. Wykazując się umiejętnościami na torze testowym Michelin Ladoux we francuskim Clermont-Ferrand. Jeździli m.in. ciągnikami rolniczymi. Polska po raz pierwszy miała swojego reprezentanta na mistrzostwach.

W wyniku głosowania internetowego został nim właściciel gospodarstwa rolnego o powierzchni 200ha w gminie Tarnówka, Bartłomiej Grzybek.

Na francuskim torze Polak wypadł bardzo dobrze, ale to nie wystarczyło na miejsce na podium.

Choć nie załapałem się na podium, to bardzo cieszę się z wyników – mówi Bartłomiej Grzybek. – Różnice punktowe między kolejnymi miejscami były minimalne. Wierzę, że w kolejnej edycji, jeśli znów uda mi się dostać do reprezentacji, Polska będzie na podium – dodaje.

Rywalizację we Francji wygrał reprezentant Wielkiej Brytanii, drugie miejsce przypadło Francji, a trzecie Szwecji.

Bartłomiej zaczynał swoją przygodę z rolnictwem już jako kilkuletni chłopiec, pod czujnym okiem swoich rodziców, a zwłaszcza ojca Eugeniusza, który wprowadzał go w pierwsze tajniki rolnictwa. W momencie osiągnięcia pełnoletności, rodzice przepisali mu pierwsze hektary ziemi i od tego momentu zaczął już sam decydować o tym, w jakim kierunku będzie się rozwijać jego gospodarstwo. A co interesuje go najbardziej w tej dziedzinie?

W rolnictwie bardzo interesujące są wszystkie nowoczesne rozwiązania, które wprowadzają producenci, takie jak: monitorowanie wydajności, aktywna kontrola załadunku czy zdalna naprawa maszyny. Wszystko, aby jeszcze bardziej zoptymalizować działania na polu. Sam staram się, aby w moim gospodarstwie tych innowacji było jak najwięcej. Rozwijanie wiedzy, dokształcanie się, szukanie nowoczesnych systemów, to część mojej codziennej pracy – mówi.

Poza pracą w gospodarstwie poświęca się pracy w Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarnówce, gdzie służy już 15 lat i obecnie jest prezesem jednostki. To jego pasja, która pozwala mu pomagać innym, biorąc udział w akcjach ratowniczych oraz m.in. uświadamiając ludziom o konieczności i sposobach obrony przed pożarami oraz przygotowaniu ich do udziału w ochronie przeciwpożarowej. W wolnych chwilach od pracy, całą swoją uwagę poświęca na wychowanie, wraz z żoną Anitą, rocznej córeczki Zuzanny.

/mich, źródło John Deer Polska/