Adres e-mail:

Wydanie:

Najlepsi instrumentaliści świata przyjadą do Piły!


12 sierpnia rozpoczenie się dziewiąta edycja Music Festival & Master Class. Impreza trwać będzie tydzień. Oprócz muzyki klasycznej w wykonaniu mistrzów smyczka, usłyszymy jazzowe improwizacje Adama Bałdycha oraz folk. Nowością będzie koncert fortepianowy w wykonaniu młodziutkiej, 16-letniej pianistki z Chin. W tym roku do Piły przyjedzie rekordowa liczba studentów skrzypiec i wiolonczeli.

Po raz piąty artyści na kartkach kalendarzami

Prezentujemy kilka kartek z unikatowego kalendarza na rok 2017, który już po raz piąty powstał z inicjatywy Stowarzyszenia „Porozumienie Samorządowe”. Podobnie jak w poprzednich latach, wydanie kalendarza to duże wydarzenie artystyczne. Tym razem swoją twórczość zaprezentowali nie tylko artyści z Piły, ale także z szeroko rozumianej Ziemi Pilskiej. Wydarzeniem tej edycji jest udział w przedsięwzięciu 96-letniego malarza Mirosława Piekarskiego.

Narodowe czytanie w Pile podzieliło prezydenta i starostę

W tym roku w Pile odbędą się aż dwa Narodowe Czytania „Quo Vadis”. Pierwsze wydarzenie, pod patronatem prezydenta Piły, organizuje w Parku Miejskim Regionalne Centrum Kultury. Drugie, na które zaprasza starosta pilski Eligiusz Komarowski i ks. proboszcz Zbigniew Hul, odbędzie się w kościele Świętej Rodziny.

Czarnków Dance Festival: gwiazdy dance i disco polo na rynku

Zapraszamy serdecznie na CZARNKÓW DANCE FESTIVAL, który odbędzie się 28 i 29 lipca. W piątkową noc, 28 lipca, podczas „Disco Polo Night” wystąpią: Freaky Boys, Dbomb, Mig oraz Weekend, a w sobotnią noc, 29 lipca, podczas „Sunrise Dance Party” pośród znanych i lubianych DJ, wystąpi m.in. szwajcarski duet „Remady & Manu-L”.

Chain Ensamble w Pile! Wyjątkowy koncert muzyki współczesnej

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z muzyką współczesną. W Pile wystąpi Chain Ensemble - orkiestra kameralna tworzona pod patronatem Towarzystwa im. Witolda Lutosławskiego. Ich nowy projekt to cykl pięciu koncertów, które zostaną powtórzone w różnych miastach w Polsce, m.in. w Pile.

Sebastian Czaja laureatem Grand Prix VIII edycji Music Festival & Master Class

Skrzypek Sebastian Czaja został laureatem Grand Prix VIII edycji Music Festival & Master Class. Oprócz części mistrzowskiej dla studentów, w Pile odbyło się 9 niezwykłych koncertów muzyki klasycznej i jazzowej.

Piękny Śpiew: msza kreolska i turniej koloraturowy w ostatni weekend czerwca

Przed nami VII edycja Nadnoteckiego Festiwalu Muzycznego „Piękny śpiew”. Wspaniała muzyka w doskonałym wykonaniu zabrzmi w pięciu miejscowościach powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, w ostatni weekend czerwca.

Magia światła dzięki Philipsowi. Zjawiskowa iluminacja miasta i bulwarów, teatr światła i mapping

Przez trzy dni pilanie mieli okazję podziwiać magicznie oświetlone miasto. Było cudownie! A wszystko dzięki prezentowi, jaki dla pilan ufundował Philips z okazji jubileuszu 25-lecia firmy.

Horrory i komedie; dwa maratony w pilskim Heliosie!

26 sierpnia o godzinie 23:00 Nocne Maratony Filmowe w kinach ogólnopolskiej sieci Helios zaprezentują swoim Widzom podwójny maraton, w którym do wyboru będą aż dwa zestawy znakomitych filmów w dwóch odsłonach: strasznej lub strasznie śmiesznej!

Mazowsze i Kamil Bednarek na złotowskim Euro Eco Festiwalu

Tegoroczna edycja EEF została rozpisana na trzy ostatnie weekendy czerwca. W tym roku będą gwiazdy: Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze oraz Kamil Bednarek.